2.07.2016 - Zakończenie Szkoły Prawa Francuskiego, Szkoły Prawa Austriackiego oraz Szkoły Prawa Ukraińskiego

W dniu 30.06.2016 absolwenci  Szkoły Prawa Francuskiego, programu Master oraz Szkoły Prawa Austriackiego i Ukraińskiego odebrali swoje dyplomy. Uroczystość odbyła się 30 czerwca w Salach Reprezentacyjnych Pałacu Larischa. Zebranych gości przywitał prof. Jerzy Pisuliński, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ ds. współpracy międzynarodowej, a od 1 września 2016 dziekan naszego Wydziału. Pan Thierry Guichoux, Konsul Generalny Francji w Krakowie, podkreślił, iż francuskie programy na Wydziale Prawa i Administracji UJ są najprężniej działającymi w całej Polsce. Studentom gratulowali również Pan Andrzej Tombiński, honorowy konsul Austrii w Polsce oraz Pani wicekonsul Ukrainy w Polsce. Profesor Jacques Leroy, spiritus movens programów francuskich, z dumą opowiedział ich szesnastoletnią historię i podziękował wszystkim zaangażowanym w ich rozwój. Wagę podtrzymywania wartości europejskich podkreślił prof. Walter Rechberger z Uniwersytetu Wiedeńskiego a pani Roksolana Lemyk, Prodziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Lwowskiego zaznaczyła ogromną prace studentów włożoną w naukę praw obcych. Na uroczystości obecni był również Sébastien Reymond, attaché ds. nauki, technologii i współpracy uniwersyteckiej Ambasady Francji w Polsce.