16.11.2016 - Prof. Leah Wortham otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 16.11.2016 prof. Leah Wortham otrzymała z rąk Józefa Pilcha, wojewody małopolskiego, Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, najwyższe polskie odznaczenie przyznawane obcokrajowcom. Uroczystość odbyła się w Sali Senackiej w Collegium Novum. Gości przywitał Profesor Wojciech Nowak, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, a Profesor Jerzy Pisuliński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji wygłosił laudację. Podkreślił w niej szczególne zaangażowanie prof. Wortham w sprawy Uniwersytetu i jego Wydziału Prawa. To dzięki niej powstały i działają do dzisiaj dwa bardzo ważne dla naszego Wydziału programy: program studenckich poradni prawnych oraz Szkoła Prawa Amerykańskiego.