28.06.2019 - Zakończenie Szkoły Prawa Hiszpańskiego, Szkoły Prawa Słowackiego, Szkoły Prawa Ukraińskiego, Szkoły Prawa Austriackiego oraz Szkoły Prawa Japońskiego

Aula im. Józefa Tischnera była miejscem ostatniego w tym roku akademickim rozdania dyplomów w ramach Szkół Praw Obcych. Przyszedł czas na absolwentów:Szkoły Prawa Słowackiego, Szkoły Prawa Hiszpańskiego, Szkoły Prawa Ukraińskiego, Szkoły Prawa Austriackiego oraz Szkoły Prawa Japońskiego.

Zebranych gości oraz studentów przywitał prof. dr hab. Jerzy Pisuliński, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji WPiA UJ. Na uroczystości obecni byli: dr Tomàs Kašaj - Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie, pani Khrystyna Dejnega- wicekonsul Ukrainy w Krakowie, pan Andrzej Tombiński, Honorowy Konsul Generalny Republiki Austrii w Krakowie, prof. Krzysztof Ingarden, Honorowy Konsul Generalny Cesarstwa Japonii w Krakowie, pan Fernando Martinez-Vara de Rey Irezàbal, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Studentom gratulowali również przedstawiciele współpracujących z OKSPO uczelni: Jego Magnificencja prof. Marek Števček, Rektor Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, doc. Jozef Vozar, Dyrektor Instytutu Państwa i Prawa Słowackiej Akademii Nauk, doc. Nazar Stecyk, Prodziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie a także prof. Francisco Bombillar z Uniwersytetu w Granadzie oraz prof. Walter Rechberger z Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Najlepsi absolwenci Szkoły Prawa Słowackiego: Zbigniew Kaleta, Jolanta Niedoba i Jakub Bojarczuk otrzymali nagrody ufundowane przez firmę deweloperską HB Reavis oraz kancelarię V4 Legal. Wyróżniający się studenci otrzymali także stypendia na Jesienną Szkołę Prawa Słowackiego.
Dorota Nowacka oraz Aleksander Płaza - najlepsi absolwenci Szkoły Prawa Hiszpańskiego otrzymali jako nagrodę całoroczne kursy języka hiszpańskiego ufundowane przez Instytut Cervantesa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy wielu dalszych sukcesów!