Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Z przykrością informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną 29th Annual International Business and Trade Summer Law Program nie odbędzie się. Całkowity plan programu zostaje przeniesiony na 2021 rok. W tym trudnym okresie życzymy wszystkim dużo zdrowia fizycznego, jak i tego psychicznego! Informacje są publikowane na stronie wydarzenia.

Historia

Program ten został założony w 1992 roku przez prof. Retta Ludwikowskiego i  jest najstarszym programem międzynarodowym na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Zapewnia studentom intensywne szkolenie w zakresie globalnych aspektów nowoczesnego handlu. Uczestnicy programu uczęszczają na zajęcia z amerykańskimi studentami. Ten międzykulturowy aspekt krakowskiego programu jest wyjątkowy i zaowocował wieloma trwałymi przyjaźniami i kontaktami biznesowymi. Program pracy naukowej uzupełniają dodatkowe atrakcje, takie jak wycieczki do Wieliczki, Auschwitz, Zakopanego i polskie ognisko. Kursy prowadzone są przez amerykańskich i polskich profesorów.

Kursy

Program odbywa się w okresie 4 tygodni od połowy czerwca do połowy lipca i składa się  z serii (zwykle od 5 do 6) kursów dwutygodniowych.Aby zdobyć certyfikat programu, uczniowie muszą pomyślnie przejść 3-4 kursy (w zależności od ich długości). Wykładane przedmioty to: Law of the European Union,Internationall Intellectual Property Law, Comparative and International Trade, International Business Transactions, International Law of Sustainable Development.

Rekrutacja

Dla studentów z Polski i UE zgłoszenia do 10 maja 2020. 

Opłata dla studentów z Polski i UE: 200 USD.

Zgłoszenia (CV+list motywacyjny po angielsku): piotr.szwedo@uj.edu.pl

 

Pierszeństwo mają studenci i absolwenci Szkoły Prawa Amerykańskiego

Link do amerykańskiej strony programu: https://www.law.edu/academics/summer-abroad/poland/index.html